Dětská hřiště se budují na veřejných prostranstvích i na soukromých pozemcích a mají jedno společné – jsou zhotovena pro děti různého věkového rozpětí. Některá jsou koncipována jako hřiště pro starší děti https://www.detskahriste.cz/hriste-pro-starsi-deti/, jiná pro ty mladší ročníky. Co by nemělo chybět na hřišti pro ty starší ratolesti?
Houpačka – starší děti, a dokonce i mnozí jejich rodiče (v nižších váhových kategoriích) jistě ocení houpačku s centrálním těžištěm v podobě dřevěné klády, která poskytne dokonalou zábavu i na delší čas. Samozřejmě tu může být i houpačka zavěšená na kovové či dřevěné konstrukci.
Lano na šplhání – šplh je jednou z disciplín, které se vyučují na základních školách v hodinách Tělesné výchovy. Tam sice převládá šplh na tyčích, ale venku si tento náročný tělesný cvik můžete natrénovat na zavěšeném laně. Šplhání na laně je náročnější zejména na zručnost a někdy i na sílu a na silné lano se mohou zavěsit jak starší děti, tak i dospělí.
Lezecká stěna a prolézačky – lano výborně doplní různé modifikace lezeckých stěn a provazových prolézaček. S nimi si děti mohou procvičovat obratnost a zlepšovat fyzickou kondici a v první řadě se tu odkloní od moderních elektronických vymožeností, které svádí k závislosti a virtualizaci skutečné reality. Mnohem lepší je dětem dopřát skutečné hřiště, než je pozorovat, jak si modulují na svém mobilu nějaká herní prostředí, anebo jsou závislé na komunikaci po sociálních sítích, která častokrát postrádá alespoň kvalitní základ.
Pískoviště – i starší děti si občas rády pohrají na pískovišti. Ta nemusí být využívaná pouze kyblíčky a sadou báboviček, z písku lze budovat mnoho krásných staveb a můžete se některými z nich inspirovat i na Internetu. Pískoviště je vhodný terén pro důkladnou relaxaci, protože písek na slunci příjemně hřeje, je měkký a poddajný a k zábavě si vystačíte jen s obyčejným ručním nářadím.