Uvažujete o pořízení solární sprchy a dosud jste o tomto výrobku mnoho informací nezaznamenali? Pak by vás mohly zajímat některé otázky a odpovědi, co lidé na toto téma vyhledávají na Internetu.
Mohu mít solární sprchu i na balkoně – samozřejmě, jde jen o to, abyste sprchováním neomezovali sousedy pod vámi a nezpůsobili někomu žádnou škodu. V bytových domech je sprcha vhodnější spíše v přízemí či v prvním nadzemním podlaží, pokud pod vámi nikdo nebydlí, ovšem v rodinných domech se hodí na jakoukoli terasu či lodžii, pokud je zde dobře vyřešen odtok vody a její spád. Přívod vody do sprchy vyřešíte hadicí s nástavcem a teplou vodu můžete využít i pro mytí nádobí, případně pro sprchování uvnitř domu ve sprchovém koutu, pokud je sprcha přenosná.
Co je to přenosná sprcha – tímto termínem rozumíme zařízení se zásobníkem na vodu v jeho spodní části, například kuželového tvaru. Zásobník udržuje sprchu ve stabilní pozici a vy s ní můžete posouvat, kam se vám zachce. Nepřidělává se nikam napevno, což je výhodné zejména na zahradách, kde potřebujete zásobník posunout na slunce, aby vám nestínily stromy nebo zahradní stavby.
Jak velký zásobník – nejčastěji se solární sprchy prodávají se zásobníky o velikostech mezi dvaceti a čtyřiceti litry. Příliš malé zásobníky vám nevystačí pro pohodlné sprchování a příliš velké zas budou bránit ohřevu vody na vyšší teplotu. Zde tedy platí ono pravidlo „zlaté střední cesty“.
Mohu si opláchnout i chodidla – některé sprchy jsou vybavené ventilem ve spodní části pro omývání nohou. Toto oceníte zejména při náročnějších činnostech – při sportu, při práci na zahradě a také v průběhu stavební činnosti v rámci rekonstrukce objektu. Omývání nohou přijde vhod i po návratu z nákupu nebo ze zaměstnání, kdy máte oteklé nohy, což je perfektní způsob rychlého osvěžení.