Začíná to péčí o její čistotu. Teprve pak je třeba upravit pH, chemicky ji ošetřit a vůbec dělat další věci pro to, aby bylo koupání příjemné, a hlavně naprosto bezpečné pro pokožku tak i sliznice. Pokud ještě bazén nemáte, děláte chybu a doporučuji si jej pořídit. A vy, kteří jste se již rozhodli, i pro vás je tento článek o filtracích. Tou samotnou totiž začne vaše péče o čistotu vody. Takže filtrace máme v podstatě dva druhy. Proč v podstatě? Protože do pískové lze použít i jiný materiál. Ale zpět. Jak tedy již naznačeno, existuje filtrace písková, ale také kartušová. Jaký je v nich rozdíl?
Zásadní. V té dříve jmenované se voda čistí, jak již z názvu plyne, pískem. V té druhé kartušemi. A jak už to bývá, obě dvě mají své klady a zápory. Tu kartušovou pořídíte poměrně levně, ale čeká vás pak neustálá výměna právě tohoto čistícího média. Pískovou pořídíte poněkud dráže, ale máte pokoj od dalších investicí. Zatímco kartuše vyměníte, a samozřejmě zaplatíte, několikrát za sezonu, písek vám vydrží klidně i tři a více. Navíc jej pak můžete vysypat, proházet a propláchnou. Bude sloužit dále. Samozřejmě, že ne na věčnost. Po nějakých letech by se měl vyměnit. A kde koupit nový písek do filtrace?
To vám zde později prozradím. Jen ještě upozorním, že pokud se domníváte, že ukradnete písek dětem z jejich oblíbeného pískoviště, moc si tím nepomůžete. Respektive vůbec, a ještě si způsobíte škodu. Takže nedělejte hlouposti a nepřemýšlejte, jak ušetřit. Nová náplň do filtrace nestojí zase takový majlant, abyste si zničili přístroj a vodu. Pokud se nyní podíváte do článku znovu, uvidíte text v jiné barvě. Ně něj musíte kliknout a ihned se ocitnete na webu, kde se touto problematikou zabývají a kde potřebné dostanete. Stačí si jen objednat a zaplatit. Pak už si pouze počkáte na to, až vám přijde zboží na místo, kam jste chtěli.